מה לעשות כאשר יש נזילה מהשכנים?

נזילות מים מהתקרה יכולות להפוך כל דירה לסיוט. אבל מה גורם להדלפות אלה, וחשוב מכך, איך אפשר לטפל בהן? במדריך מקיף זה, נבין את התעלומה מאחורי נזילות מים שמגיעות מהשכנים ונחקור את הסימנים שיש להיזהר מהם.
נזילה מהשכנים

מה גורם לנזילות מים מהתקרה?

נזילות מים יכולות לקרות ממגוון סיבות, כמו הידרדרות צנרת עקב זקנה, צנרת הקופאת בחורף, רעפים פגומים וחסרים, מרזבים סתומים או אפילו שינויים פתאומיים בטמפרטורה.

נזילות מים יכולות להתרחש עקב חוסר זהירות של שכנים בקומה העליונה, אחת הסיבות הן: מילוי יתר של אמבטיה או אקווריום גדול. תחזוקה נכונה ובדיקה שוטפת של מערכות המים והניקוז בדירתכם יכולות לסייע במניעת נזילות והנזקים היקרים שהן עלולות לגרום.

אילו סימנים מעידים על נזילה מהתקרה

חשוב מאוד לזהות ולתקן נזילות מים במהירות האפשרית כדי למנוע נזק נוסף לדירתכם. חלק מהסימנים לנזילה בתקרה כוללים

  • כתמי מים או טבעות על התקרה
  • רעש של מים מטפטפים
  • צבע מתקלף 
  • ריח מעופש

חשוב להיות ערניים לסימנים אלה ולפעול באופן מיידי אם אתם מבחינים בהם, צרו קשר עם בעל הבית שלכם, בדקו מה קורה בדירה של השכן מלמעלה, או שקלו להשכיר אינסטלטור מקצועי שיאתר ויתקן את הנזילה.

איתור נזילות באמצעים טכנולוגיים

מציאת מקור הדליפה יכולה להיות מאתגרת, במיוחד אם היא מוסתרת. אינסטלטור מקצועי עשוי להשתמש בטכנולוגיה לאיתור נזילות כגון:

  • מדי לחות
  • מצלמות אינפרא אדום (איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית)
  • מדי לחץ

כלים אלה יכולים לספק מידע מדויק על מיקום וחומרת הדליפה, ולחסוך לכם זמן וכסף. שקול תמיד לשכור איש מקצוע כדי לתקן את כל הנזילות כדי להבטיח שהעבודה מתבצעת כראוי. איתור מוקדם של נזילות יכול לסייע במניעת נזק נוסף לדירתכם, ולכן שימוש בטכנולוגיה לאיתור נזילות הוא בחירה נבונה.

תיקון נזילה מהתקרה על ידי אינסטלטור מקצועי

כאשר מתגלה נזילה מהתקרה, קריאה לאינסטלטור מקצועי לתיקון היא דרך הפעולה הטובה ביותר. אינסטלטור יעריך תחילה את המצב כדי לקבוע את שורש הנזילה – בין אם מדובר בצינור פגום, רעף גג פגום או בעיה אחרת. עם זיהוי הבעיה, האינסטלטור יוכל לספק לכם הערכה מדויקת של עלות התיקון.

שכירת איש מקצוע מורשה ומנוסה יכולה להבטיח שהעבודה נעשית כראוי, שכן הם מבוטחים ולעתים קרובות יכולים להבטיח את עבודתם. בישראל, עלות שכירת אינסטלטור מקצועי לתיקון נזילה יכולה להשתנות, אם כי ההוצאה בדרך כלל מוצדקת על ידי הבטחת עבודה מבוצעת היטב.

זכרו, ניסיון לתקן נזילה ללא הידע והכישורים המתאימים עלול להוביל לנזק נוסף לדירתכם. במקרים רבים, עדיף להפקיד את התיקון בידי אינסטלטור מקצועי שיכול לטפל בנושא ביעילות וביעילות, תוך מזעור סיכונים או סיבוכים פוטנציאליים בהמשך הדרך.

תיקון נזילות מהתקרה באופן עצמאי

אם הנזילה אינה חמורה, ואתם מרגישים בנוח לבצע את התיקון בעצמכם, תוכלו לנסות לתקן אותה באופן עצמאי. עם זאת, חיוני לזהות את הגורם לדליפה לפני שממשיכים לתקן אותה. 

חשוב להכיר את מגבלותיכם ולפנות לעזרה מקצועית בעת הצורך, למשל בעת התמודדות עם נזילות שקשה לאתר או בעת תיקון צנרת פגומה.

איך להתמודד עם השכן מלמעלה

לסיכום, אם אתם חושדים שהשכן שלכם בקומה העליונה גורם לדליפה, עדיף לטפל בנושא בהקדם ובמקצועיות. הודע להם בנימוס על הבעיה, ונסה לעבוד בשיתוף פעולה כדי למצוא פתרון. אם השכן אינו מגיב או מהסס לשתף פעולה, שקול לפנות לבעל הבית לקבלת עזרה.

לעוד טיפים להמלצות בנושאי הכל לבית »

אהבתם? שתפו עם חברים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים נוספים בקטגוריית הכל לבית
חברת ניקוי ספות
איך מוצאים חברת ניקוי ספות מומלצת

בחירת חברת ניקוי ספות יכולה לשנות את תחושת הניקיון בבית. אז איך לבחור את החברה המתאימה, עם המלצה על חברת טל קלין, המובילה בתחום. לצד טיפים לתחזוקה אחרי, המאמר מספק מדריך לשמירה על ספה נקייה.

קרא עוד »
מנורה עומדת
ככה תבחרו מנורה עומדת שתאיר לכם את החדר

שילוב תאורה הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב החדר וכיום ישנן אלטרנטיבות רבות, פרקטיות ואסתטיות כאחד, להארת החלל כשאפשר לבחור גופי תאורה מסוגננים שיפיצו את האור המבוקש. נהוג לבסס שלוש שכבות בסיס של תאורה: היקפית ורחבה שמאירה שטח ניכר מהחלל, תאורה פרקטית ממוקדת מכוונת יעד ותאורת מבטא לצרכי הדגשה.

קרא עוד »
פתרונות אבטחה לבית
המדריך המלא למיגון מלא לבית

כפי שניתן וודאי להבין, פתרונות מיגון לבית יש הרבה, אבל המטרה היא להצליח ולבחור את אותם אמצעים ייחודיים שיצליחו לענות על הדרישות שלכם באופן מדויק. חברה מקצועית תדע איך לעבוד באופן כזה שיאפשר לכם ליהנות מכל היתרונות שיש לעולם החדש להציע. בנוסף, היא תעמוד לצידכם כדי להבטיח כי אתם יודעים איך להפעיל כל מכשיר ואיך לבצע כל פעולה בעת הצורך.

קרא עוד »