המלצות לאילוף וגידול גורים

אילוף כלבים הוא תהליך ארוך ומאתגר, אך זה יכול להיות גם מאוד משמעותי ומספק לבעלי הכלבים. האילוף מאפשר לכלב להתפתח ולהצליח בחיים ולפתח מערכת יחסים טובה עם הבעלים ועם העולם החיצוני.
המלצות לאילוף וגידול גורים

גורים

משפחות רבות מגדלות באהבה גדולה גורים ונהנים מאד מהימצאותה של חית מחמד זו תמיד איתם בבית. עם הזמן היא הופכת לחלק אינטגרלי ואהובה על כולם וגם על האורחים והחברים שמגיעים מעת לעת. גידול גורים אינו עניין של מה בכך וזו אחריות גדולה עבור בני המשפחה. הם דואגים לנושא האוכל, האילוף והתזונה של הגורים לאורך כל הדרך. במקרים רבים הם נעזרים במומחים כמו ווטרינר מאלף כלבים או תזונאי כלבים, כדי לבחור את המזון המיטבי המתאים עבורם.

בנושא אוכל מומלץ לגורים כדאי לבחון את כל האפשרויות ולנסות סוגי מזון שיש בהם את כל הרכיבים החשובים ביותר. ריטה פסחוב ממליצה על מזון שיש בו ויטמינים, מינרלים ודגנים שהם חשובים ביותר לתהליך הצמיחה וההתפתחות של הגורים. חלוקת ההרכב היא % 25 חלבון, % 14 שומן, אפר גולמי בשיעור של % 5.9 . כמו כן חשוב שיהיה בהם אומגה 3 וגם אומגה 6 אשר הם חשובים חיוניות של הפרווה וגם העור שלהם.

מזון עבור גורים

בין המרכיבים המומלצים ביותר אפשר למנות שומנים צמחיים, קמח חיטה, תירס, קמח תירס, עוף מיובש ועוד.

חשוב להקפיד ולרכוש רק מזון גורים אשר עומד בתקנות המחמירות של AAFCO וכך בעלי הכלבים רגועים שהמזון הוא בטיב מעולה וישרת את המטרה של התפתחות נאותה ומניעת מחלות. מזון זה מתאים לכלל הגורים ולא לאלו שיש להם בעיות בריאותיות ספציפיות, ולכן עדיף לרכוש עבורם אוכל אחר שמותאם לצורך שלהם.

המלצות לאילוף וגידול גורים

איזה אוכל הכי טוב לכלבים

אילוף גורים

גורים קטנים אינם מודעים לאופן ההתנהלות התקין כאשר הם גדלים בבתים ולכן יש לאמן אותם לכך. אילוף גורים מצריך הכוונה בהתנהלות בסיסית בנושאים כמו היגיינה, אי עשיית הצרכים בבית אלא מחוצה לו ובנוסף לכך אילוף לאורח החיים הביתי. אין זה נושא פשוט ולכן אפשר להגיע לכך באמצעות מאלף שהוא מומחה לגורים קטנים.

כשמדובר בגורים קטנים, זה מוקדם מדי להעביר אותם לחוות אילוף ולכן האופציה הנוחה ביותר היא שהמאלף המיומן מגיע לבית המשפחה אחת לכמה ימים ומלמד את הגור צעד אחר צעד פעולות שונות.

המלצות לאילוף וגידול גורים

המלצות לאילוף וגידול גורים

מעקב בריאותי של כלבים קטנים

כבר בימים הראשונים להגעתו של הגור לבית המשפחה, מתאמים עבורו תור אצל הווטרינר כדי שיבדוק אותו באופן יסודי. לאחר מכן הווטרינר נותן לו את החיסונים הנדרשים וגם קובע את המשך לוח הזמנים לקבלת החיסונים הנוספים. לאור המחלות השונות של הכלבים שהגורים פוגשים לעיתים מחוץ לבית, קיימת חשיבות גבוהה לשמירה על המסגרת של החיסונים, כדי לתת הגנה מיטבית לגורים.

הווטרינר ממליץ על סוג המזון שהוא האופטימלי עבור גור זה, שהוא עשיר בחלבון, יש בו את הרכיבים החיוניים, וויטמינים, מינרלים ועוד. כאשר מדובר במזון שהוא איכותי והגודל שלו הוא קטן, הגור ייהנה מהמזון וכך רמת ההתפתחות שלו תהיה נורמטיבית.

אהבתם? שתפו עם חברים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מאמרים נוספים
שווי של מטבעות ישנים
כל מה שצריך להכיר על השווי של מטבעות ישנים

השווי של מטבע ישן נקבע למעלה כלפי מחירו של אוסף מטבעות. ולמטבעות ייחודיים יותר. אם יש מחסור במטבע מסוים או אם יש חשיבות היסטורית או תרבותית רבה של מטבע זה, זה עשוי להביא לגבירת השווי שלו. גורמים נוספים כוללים דמויות מפורסמות, אירועים היסטוריים או מסגרות פוליטיות שמשפיעות על עניין הציבור במטבע.

קרא עוד »
חבילת הטלוויזיה המשתלמת
מהי חבילת הטלוויזיה המשתלמת בישראל

אחד הדברים שחשוב להבין, הוא מה אתם מקבלים בתמורה למחיר שאתם משלמים, כשבראש ובראשונה נמצא התוכן. כשאתם רוצים לבחור חבילת טלוויזיה, כדאי לכם לדעת שאתם מקבלים את חבילות התוכן שמתאימות לכם, בין אם מדובר בערוצים בשפות מסוימות, בשידורי ספורט, ערוצי לייף סטייל וכדומה.

קרא עוד »
איך פיזיותרפיה יכולה לעזור עם כאב כרוני בספורטאים
איך פיזיותרפיה יכולה לעזור עם כאב כרוני בספורטאים

אחת הדרכים העיקריות בהן פיזיותרפיה יכולה לעזור בכאב כרוני היא על ידי התייחסות לגורם הבסיסי לכאב. לדוגמה, אם ספורטאי חווה כאב כרוני בברך, פיזיותרפיסט יבצע הערכה יסודית כדי לקבוע את סיבת הכאב. זה עשוי לכלול התבוננות בהליכה של הספורטאי, טווח התנועה וכוח השרירים,

קרא עוד »
המלצה משכנתא הפוכה
משכנתא הפוכה – שאלות ותשובות

משכנתה הפוכה היא מנגנון פיננסי שמאפשר לבעלי בתים מבוגרים להמשיך לגור בביתם ובו זמנית לקבל כסף מבנק או חברת משכנתאות. זהו סוג של הלוואה עם תנאים מיוחדים: לבעלי הבית אין חובת החזרת ההלוואה עד לפטירתם או עד שהם יעזבו את הבית. במקרה של משכנתה הפוכה, הבנק או חברת המשכנתאות מתן לבעלי הבית סכום כסף בהתאם לערך הבית, לרוב חלקו הגדול של הערך הזה.

קרא עוד »